Блог

Сьогодні мене добила ще одна інформація щодо покращення життя підприємців, зокрема щодо сертифікації товарів, що ввозяться в Україну. Оскільки ми торгуємо мастильними матеріалами, то деякі з них підлягають обов’язковій сертифікації. Весь минулий рік на митниці пройшов під прапором боротьби за "правильну" митну вартість. Цього року на прапорі дві інші теми: правильне застосування товарних кодів та сертифікація.

Орієнтовно 2 місяці назад усі відчули проблеми з можливістю проведення сертифікації - була незрозуміла ситуація з центрами, що здійснювали таку роботу. Частина з них відмовлялася проводити будь-які дії, пов’язані з сертифікацією. В результаті це вилилося в те, що зараз вартість сертифікації однієї позиції зросла з 1200 грн до 8000 грн. Причини такого здорожчання ніхто не називає.

Наслідки: звісно ж подорожчання усіх сертифікованих товарів для кінцевого споживача, відмова імпортерів ввозити товари, що мають незначний попит, але інколи такі вкрай потрібні. Це особливо стосується нашого бізнесу, якщо йдеться про особливі мастила і пасти, які завозяються по декілька кілограм в рік (на більше немає попиту в Україні).

Загалом постає питання: а яка мета сертифікації? Перевірити чи той чи інший продукт відповідає ГОСТ чи ДСТУ? А якщо взагалі в Україні відсутні стандарти на якийсь виріб? Можливо уже варто відмовитися від рудименту радянської системи і уніфікувати наші стандарти з європейськими? Це б зекономило шалені гроші бізнесу, які можна було б витратити на підвищення зарплат працівникам!

Ігор МаркуцWarning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0